O nás

logo HOSPIC ŠTRASBURK jen lev na kříži_průhlednéHospic Štrasburk  v Praze 8, Bohnicích  má 24 pokojů, z toho 23 jednolůžkových a 1 dvoulůžkový. Všechny pokoje jsou bezbariérové a jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV a připojením k internetu. Většina pokojů má jedno další lůžko pro případné přespání rodinných příslušníků nebo přátel.

V hospici pomáhají studenti pražských lékařských fakult a středních zdravotnických škol. Jsme akreditovaným pracovištěm pro LF UK a pro střední zdravotní školy. Hospic je podporován v dotačních řízeních Magistrátem hl.m. Prahy, jednotlivými městskými částmi a rovněž soukromými donátory.

Hospic Štrasburk je zdravotnické zařízení určené pacientům  v terminálním stádiu onkologických, neurologických a interních onemocnění.

Provozní informace

Denní pobytová cena (hrazená pacienty, či jejich příbuznými):  600,- Kč / 1 den (s účinností od 1.7.2022)
Denní pobytová cena přistýlky pro příbuzného či hosta na pokoji pacienta: 150,- Kč / 1 den
Příbuzní se mohou v hospici i stravovat – nutná domluva předem (objednání stravy) – ceny jsou uvedené v položce Služby hospice (bod 5.) nebo v Ceníku viz Dokumenty ke stažení/Ceník služeb hospice/bod 5.

Provozní doba

recepce Hospic Štrasburk – Bohnice 08:00 – 18:00 hod.
Návštěvy jsou možné v kteroukoliv denní či večerní dobu bez omezení.
V případě, že se rodinný příslušník rozhodne přespat s klientem na pokoji, je to možné po dohodě s personálem; (přespání na přistýlce – za poplatek (viz. info výše).